Küçükyalı Seo Firması

Küçükyalı Seo Firması – Küçükyalı Web Tasarım

Küçükyalı Seo Hizmeti, Küçükyalı Seo Firması ve Küçükyalı Web Tasarım Firması mı arıyorsunuz? Küçükyalı seo firması olarak ekibimizle profesyonel seo hizmeti vermekteyiz. Küçükyalı web tasarım firması olarak bizim için müşteri memnuniyeti büyük önem taşımaktadır. Yaptığımız işler arasında aşağıdaki hizmetleri bulabilirsiniz;

Küçükyalı web tasarımı,
Küçükyalı responsive site tasarımı mı arıyorsunuz?
Küçükyalı e-ticaret sitesi
Küçükyalı e-ticaret sitesi kurulumu
Küçükyalı eticaret firması
Küçükyalı kurumsal site tasarımı
Küçükyalı kurumsal reklam ajansı
Küçükyalı seo danışmanı
Küçükyalı seo ajansı
Küçükyalı seo firması
Küçükyalı seo
Küçükyalı google optimizasyonu
Küçükyalı seo çalışması
Küçükyalı seo hizmeti
Küçükyalı google seo hizmetleri
Küçükyalı seo anlaşması
Küçükyalı Google SEO 1. sayfaya yükselmek
Küçükyalı Adwords Reklam Yönetimi
Küçükyalı SEO Yönetimi
Küçükyalı adwords ajansı

Firmamıza gelen taleplerden bazıları;

Küçükyalı web sitesi yaptırmak istiyorum
Küçükyalı web tasarım firması arıyorum
Küçükyalı de web tasarımı yapan firmalar
Küçükyalı web yazılımı yaptırmak istiyorum
Küçükyalı web yazılım firması arıyorum
Küçükyalı Web sitem Google’ da İlk Sıraya Çıkmıyor
Küçükyalı Web sitem Google’ da 1. sayfaya çıkmıyor
Küçükyalı Web sitemi Google’ da nasıl ilk sayfaya çıkarırım
Küçükyalı seo optimizasyonu yaptırmak istiyorum
Küçükyalı google seo çalısması nasıl yapılır
Küçükyalı Google’ da sitemi üst sıralara çıkarmak için ne yapmalıyım
Küçükyalı Ücretsiz SEO Çalışması nasıl yürütebilirim
Küçükyalı Backlink paketi fiyatları
Küçükyalı Makale paketi fiyatları
Küçükyalı seo firması arıyorum

SEO Hizmeti, Web yazılımı ve web tasarımı hizmeti verdiğimiz bazı bölgeler aşağıdadır,
adalar, arnavutköy, ataşehir, avcılar, bağcılar, bahçelievler, bakırköy, başakşehir, bayrampaşa, beşiktaş, beykoz, beylikdüzü, beyoğlu, büyükçekmece, çatalca, çekmeköy, esenler, esenyurt, eyüp, fatih, gaziosmanpaşa, güngören, kadıköy, kağithane, kartal, küçükçekmece, maltepe, pendik, sancaktepe, sarıyer, silivri, sultanbeyli, sultangazi, şile, şişli, tuzla, ümraniye, üsküdar, zeytinburnu

Küçükyalı Seo Firması, Küçükyalı Web Tasarım Firması,

Site İçi SEO Nedir? Nasıl Yapılır? (On-Page SEO)

Küçükyalı Seo Yapan Firmalar ve Küçükyalı Seo Yapan Ajanslar ile irtibata geçebilirsiniz. Site içi SEO bir kalite çalışmasıdır. Google botlarının rahat gezindiği ve kullanıcıların uzun zaman geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Arama motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanlarını etkileyen ana maddeler; sitemizin genelinde kullandığımız metin ve görsel içeriklerimiz, temiz ve hızlı kod yapısı, kullanıcı dostu ara yüz ve belli başlı arama motoru etiketlerini gösterebiliriz. Site içi optimizasyonunda temel amacımız, kaliteli ve kullanıcı yararı olduğumuzu arama motorlarına kanıtlamak ve arama motorlarına sitemizi tarayabilmesi konusunda yardımcı olmaktır. Bir web sitesi nasıl kullanıcı dostu olur? Sitemi nasıl hızlandırmalıyım? Gibi sorularınız için aşağıda site içi SEO konularını alt başlıkları ile inceleyelim.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi

Google’da yükselmenin belki de en önemli yapı taşlarından olan, kullanıcı deneyimini biraz değerlendirmeye alalım. İnternet projelerinde, ziyaretçiyi yanıltan yönlendirmeler, akılda kalmayan ve uzun URL yapıları ve kalitesiz tasarımlar gibi konular, kullanıcı odaklı olmamanın yanında, botların da dikkatini çekerek kalitemizi düşürmektedir. Kullanıcı dostu bir web sitesine örnek vermek gerekirse, düzen ve erişilebilirlik ana maddelerimiz arasında olmalıdır. Her yaştaki ve seviyedeki insanın rahatlıkla sitemizi kullanabiliyor olması gerekiyor. Yazı fontları, site renkleri ve iç bağlantılara önem veren projeler adım adım başarıya ulaşacaktır diyebiliriz. SEO’nun aslında asıl amacı, kullanıcılara kaliteli ve yararlı bilgiler sunabilmektir. Unutmamak gerekir ki kullanıcı dostu bir web sitesi, aynı zamanda arama motoru dostudur.

Arama Motoru Etiketleri

Site içi SEO’nun teknik konusu olan arama motoru meta etiketleri, sitemizin botlar tarafından iyi algılanmasını ve arama sonuçlarında doğru indekslenmesini sağlamaktadır. Meta etiketleri arasında gösterilen başlıca parametreler; sayfa başlıkları ve açıklamaları, dil etiketleri, doğru sayfa adres gösterimleri gibi botlara sinyal veren etiketler gelmektedir. Doğru yapılandırılan meta etiketleri ile Google sayfalarımızı daha sağlıklı gezinebilmekte ve algılamaktadır. Bu nedenle meta etiketleri için sıralamalarımızı direkt olarak etkileyen önemli bir SEO kriteri diyebiliriz.

Bu etiketleri kullanırken, mutlaka profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Yapılacak hatalı etiketlemeler, sitelerin yanlış algılanmasına ve hatta indeks kayıplarına yol açmaktadır.

Site Dışı SEO Çalışması Nedir? (Off-Page SEO)

Site Dışı SEO çalışması, isminden de anlaşılacağı üzere site dışında gerçekleşen tüm etkileşimi ve paylaşımları içermektedir. Bu çalışmayı, internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, bir hayli hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. SEO çalışmasında en büyük hataların yapıldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar giden yolun en büyük nedenleri arasında; Google’ı kandırmaya yönelik yapılan site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan uzak ve suni popülerlik ile gerçekleştirilen site dışı çalışmalar, bugün olmasa yakın gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, çünkü bu gibi suni paylaşımları tespit etmek üzere, üst düzey performans göstermektedir. Olumsuz tespitlere maruz kalan web siteleri, zamanla sıralamalarda kayıplar yaşayarak, geri dönüşü zor yollara girmektedir.
Site dışı yapılan çalışmalara, bir başka değişle “backlink” ismi de verilmektedir. Öncelikle, backlink nedir? Bu soruyu alt başlığımızda inceleyelim.

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Farkları Nelerdir?

Bir SEO uzmanına ulaştığında projeye başlamadan önce muhtemelen site içi mi, yoksa site dışı bir destek mi almak istediğini soracaktır. SEO çalışmaları site içi SEO (on-page SEO) ve site dışı SEO (off-page SEO) olmak üzere ikiye ayrılıyor ve başarılı bir optimizasyon için bu ikisine de önem vermek gerekiyor. Çünkü, on-page ve off page SEO’nun farkları nelerdir?

On-page SEO, web sitesinin içerisinde yapılan SEO düzenlemeleridir. “Site içi SEO çalışmaları nelerdir?” sorusunun yanıtını şu şekilde verebiliriz:

 • Meta başlığı ve meta açıklama metninin hazırlanması
 • Başlıkların SEO’ya uygun düzenlenmesi,
 • Başlık etiketlerinin oluşturulması,
 • URL ayarları (kısaltma, anahtar kelimeye yer verme vb)
 • Görsellerin alt metinlerinin yazılması,
 • Sitenin mobil uyumlu hale getirilmesi,
 • Sitenin hızının artırılması,
 • Kullanılan temanın kullanıcı odaklı olması,
 • Sitede bulunan içeriklerin SEO odaklı yazılması,
 • Farklı içerik türlerinden yararlanılması (video, infografik içerik, landing page vb)
 • Internal ve backlink verilmesi,
 • Kırık linklerin, hata veren sayfaların düzeltilmesi,
 • Sitede bulunan kodların düzenlenmesi.

Site dışı SEO ise site dışında, siteye trafik çekmek amacıyla yapılan çalışmalardır. Backlink olarak bilinen site dışı SEO çalışmaları, arama motorlarının en önem verdiği konulardan biridir. Bunun yanı sıra siteye trafik çekecek sosyal medya çalışmaları da off-page SEO olarak kabul edilir.

2022 SEO Trendleri

Küçükyalı Seo Hizmeti, Küçükyalı Seo Firması ve Küçükyalı Web Tasarım, Küçükyalı Web Tasarım Firması arasında bizi bulabilirsiniz. Şimdi, siteni rakiplerin arasında daha ön plana çıkarmanı sağlayacak 2022 SEO trendlerinden bahsedelim. İşte, yararlanabileceğin 2022 yılı Küçükyalı SEO ipuçları:

Yapay Zeka Hızlı Bir Şekilde Yükselmeye Devam Edecek

Yapay zeka sayesinde hedef kitlenin dikkatini çekecek anahtar kelimeler keşfedebili; verilerin analizi sayesinde hedef kitlene daha iyi hizmet sunabileceğin alanlar oluşturabilirsin. Son aylarda adını sıkça duyduğumuz ve gelecek yıllarda arama sıralamasına yön vereceğine; neredeyse kesin gözle bakılan Google RankBrain de üretilen yapay zekalardan biri. Peki, Google RankBrain nedir, nasıl çalışır?

RankBrain, Google botlarının ilk defa karşılaştığı kelime, varlık ya da ifadeleri tahmin etmeyi ve kullanıcı davranışlarını da göz önünde bulundurarak anlamlı bir şekilde kullanıcıya sunmayı hedefleyen bir yapay zeka. Dolayısıyla kullanıcının ihtiyacına cevap verecek kaliteli içerik daha değerli hale gelecek diyebiliriz!

Sesli Aramalar Daha Önemli Hale Gelecek

Sesli asistanların artması sesli aramaların da artmasına neden oldu. Gelişen bu teknolojiye ayak uydurmak, teknolojinin gerisinde kalmamak için sesli içerikler üretmeye de başlamalısın. İçeriklerini sesli hale getirmeyi, internet sitene ya da yaptığın işe uygun bir konseptte Podcast üretmeyi de düşünebilirsin. Çünkü bu noktada sesli aramalarda tercih edilen anahtar kelimeleri ayrıca analiz etmek olmazsa olmaz!

Video İçerikler Daha Ön Planda Olacak

YouTube, TikTok, Instagram Reels… Evet, son iki yıldır video içeriğin ve bu içerikleri paylaşmamızı sağlayan platformların yıldızının daha çok parladığını söyleyebiliriz. Küçükyalı Web Tasarım Firması ve Küçükyalı Web Tasarım arasında olaraktan; sana önerimiz video içeriği de stratejine kesinlikle dâhil etmen ve gerekli optimizasyonu yapman. Bu aşamada kanalında, videolarında yaptığın açıklamalar, doğru anahtar kelime ve etiketleri kullanman çok önemli. Çünkü açıklamaların Instagram gibi platformlarda önemli olmadığını düşünme; Instagram yakın zamanda açıklamalardaki anahtar kelimeleri okuyacağını yani SEO odaklı platform olmaya göz kırptığını açıklamıştı.

Mobil Uyumluluğun Değeri Artacak

Mobil uyumluluk 2015 yılından beri arama motorlarında sıralamayı etkileyen faktörlerden biri. Kendini düşün, eğer bilgisayarın açık değilse onu açmakla uğraşmıyor ve aramanı çoğunlukla mobilden gerçekleştiriyorsun. İşte, yapılan araştırmalar, mobil internet kullanımının birkaç yıl içerisinde çok daha önemli bir hale geleceğinin sinyallerini veriyor. Eğer websiten mobil uyumlu değilse bu konuda 2022’yi kesinlikle boş geçme!

Küçükyalı Seo Firması, Küçükyalı Seo Hizmeti ve Küçükyalı Web Tasarım Firması arasında bizi bulabilirsiniz.

En Sık Yapılan 9 SEO Optimizasyonu Hatası

Küçükyalı Seo arasında olaraktan; SEO optimizasyonunda yapılan hatalardan kaçınarak sitenin trafiğini artırmak, onu arama motorlarında üst sıraya taşımak, kısacası emeklerinin karşılığını alman mümkün! Şimdi, seninle en yaygın SEO hatalarını paylaşıp uzak durman gereken bu hataların altını çizeceğiz;

 • Hatalı Anahtar Kelime Analizi Yapmak
 • İçeriklerde Çok Sayıda Anahtar Kelimeye Yer Vermek
 • Kopya İçerik Oluşturmak
 • Özgün Başlıklar ve Meta Açıklamalar Kullanmamak
 • Siteyi güncel Tutmamak
 • Kullanılan Resimlerin SEO için Optimize Etmemek
 • Internal Link ve Backlink Çalışmalarında Doğru Anahtar Kelimeyi Seçmemek
 • JavaScript Menüler Kullanmak
 • Yanlış Backlink Çalışmaları Yapmak
HTTPS SEO’ya Etki Eder Mi?

HTTP’den HTTPS’ye geçmediyseniz, SEO için önceliklerinizde kesinlikle yüksek bir özellik olmalıdır. HTTPS üzerinden sunulan web siteleri, HTTP benzerlerinden daha güvenlidir ve genellikle biraz daha hızlı yüklenir. Ayrıca, Google ilk önce HTTPS sayfalarını dizine ekler ve web sitenize HTTPS aracılığıyla hizmet vermenin bir sıralama faktörü olduğunu onaylamıştır.

Bir alan adı satın aldınız ve web sitesi yaptırdınız. Domain adresiniz HTTP:// şeklinde başlayacaktır ve google tarayıcılarda websiteniz güvensiz olarak tanımlanacaktır. Bu durumdan kurtulmak yani güvenli site durumuna gelmek için muhakkak bir SSL sertifikası satın almalısınız. SSL sertifikası satın aldığınızda ve ayarlarını yaptığınızda web siteniz HTTPS:// şeklini alacaktır.

Hazırlayacağınız İçerikler Beni Google’da Birinci Sayfaya Götürecek Mi?

Web içeriğinizi arama motorları göz önünde bulundurularak yazarken, hiç kimse içeriğinin sizi Google’da birinci sayfaya götüreceğini garanti edemez. Bunun nedeni, Google’ın sürekli algoritma güncellemeleri ve rakiplerinizin eylemlerinden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, kesinlikle arama için son derece optimize edilmiş ve web sitesi ziyaretçilerini dönüşüm sağlamaya teşvik eden içerik üretebiliriz. Web sitenizi güncel optimize etmek (seo hizmeti veya seo desteği) sıralama da etki eder.

Kendi SEO bilgilerimi Kontrol Edebilir Miyim?

SEO’nuzun etkili olup olmadığını kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir dizi ücretsiz araç vardır ve hepsini düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz. Google Analytics, Search Console ve Pagespeed Insights, trafiği, site sorunlarını ve site hızını kontrol etmek için harika araçlardır, bu nedenle gerçekten güçlü bir genel bakış sunarlar.

Web Sayfanızın; eksik alt etiketleri, başlık yapıları, iç ve dış bağlantılar, meta başlık, meta açıklama ve daha fazlası için tek tek sayfaları kontrol etmek için birçok Seo Checker toolları vardır. Bu araçları kullanarak, sitenizin arama için ne kadar iyi optimize edildiğiyle ilgili detaylı rapor alabilirsiniz.

Küçükyalı Seo Hizmeti almak için bizi arayabilirsiniz.